TEPLO DOMOVA

30,10.2012

Teplo domova

Při pohledu z okna neomylně přichází zimní období… při zimních radovánkách či venkovních povinnostech nám dříve či později mrznou ruce, nohy, uši i nos. O to více se těšíme domů. Neexistuje v tu chvíli lepší místo než u praskajícího ohně v krbu, odkud na Vás mohutně sálají pocity tepla, útulnosti a bezpečí umocněné pohledem z okna, kde jste zanechali vlezlou zimu a můžete se již kochat poletujícími vločkami s příjemnější náladou.

Dřevo je tepléVe srubových a roubených domech je toto vnímání násobené teplem přicházejícím ze dřeva. Povrch skutečného dřeva je oproti jiným materiálům, jako je beton nebo zdivo, svojí teplotou o mnoho příjemnější. Dřevo je jedinečný přírodní materiál, který s Vámi žije a dýchá. Je prokázáno, že teplé přírodní dřevo pozitivně ovlivňuje stav mysli, uklidňuje nervový systém u lidí a vytváří přátelské podmínky pro odpočinek. Díky své barvě, struktuře a vůni na nás vyzařuje pocity pokoje, útulnosti, bezpečí a sounáležitosti s přírodou.

Vytápění lze kombinovat i s další užitkovostí, kterou poskytují kuchyňské sporáky, kamna a pece. Při ceně elektřiny a plynu jsou pro řadu rodin zjm. jednoduché a levnější kuchyňské sporáky vítaným úsporným řešením. Dá se na nich vařit, péct a pokud se napojí na výměník pro vodu, máte další nemalou úsporu k plusu. Na tradičních větších pecích můžete i spát – zažít svojí pohádku na peci pokryté např. ovčí kůží touží nejenom děti. Kamna dlouho akumulují teplo a pokud jsou umístěna spíše ve středu domu, šíří se z nich teplo rovnoměrně po celém domě.

Vložená izolace do sedel a podélné drážky srubových klád Detail na vloženou izolaci do sedla srubové klády

Jednoduchý kuchyňský sporák                 Kachlová kamna